Gabile nedir ? Gabile nasıl kullanılır ?

Gabile , çok eski bir web sitesi olan gabile.com tarafından başlatılan ve kullanıcıların sohbet amaçlı & arkadaşlık sitesi amaçlı kullanabilikleri genel olarak yetişkinlere hitap eden bir portal sitesidir.
Diğer bir deyişle  gabile , insanların iş saatleri ve okuldan arta kalan vakitlerini geçirebilmek , yeni insanlarla tanışmak ve olgun bireylerin genel olarak bulunduğu bir web sitesidir.Gabile üzerinde çeşitli sohbet odalarında yazışabilir , tanışabilir yahut eğlence amaçlı oyunlar oynamanız mümkündür.Gabile üzerinde bulunan nicklerin tamamı bir insanı temsil etmektedir.Yani her nickin arkasında bir canlı mevcut ve bu canlı bir insandır.

Gabile nasıl kullanılır ?

Web aracılığı ile nasıl bağlanılır ?

Bahane farkı ile gabile sohbet sunucusuna bağlanmak için öncelikle webten , mobil olarak webden ve mirc ile mobil olarak mirc üzerinden bağlanabileceğinizi de belirtelim.Yani bahane.org anasayfasındaki sohbete giriş seçenği sizi direk olarak gabileye bağlar.Bunun için bir rumuz ( nickname) almanız gerekmektedir.Yine mobil chat sayfasından gabile sitesine bahane üzerinden bir nickname alarak bağlanmanız mümkündür.

Program aracılığı ile bağlanma ve bağlantı bilgileri nelerdir ?

Gabile bir çok insanın biraya gelebildiği irc platformu üzerinde hizmet veren bir sosyal yazışma ve portal sitesi olduğunu belirtmiştik.IRC tabanlı bir yazışma sitesi olması bu siteye mirc ile yada mobil mirc türevleri ile bağlanmanıza imkan tanıdığını gösterir.Bahane.org üzerinden gabile adresine bağlanmanız için bilmeniz gereken bazı bağlantı bilgileri mevcut.İster mirc ile ister andoirc ile bağlanabileceğiniz gabile için bağlantı bilgileri şöyle olmalıdır.
Server : irc.bahane.org
Port : 6667
İdent : Gabile * veya farklı identler kullanabilirsiniz.
Username : Gabile.com kullanıcısı  * Gibi kısa bir açıklama girebilirsiniz.

Şeklinde yapılmalıdır.Böylece program aracılığı ile gireceğiniz yukarıdaki bilgiler sayesinde mirc üzerinden bağlanmanız mümkündür.Bir sonraki yazımızda gabile mirc nasıl indirilir ? Gabile mirc nasıl kullanılır ve Gabile mirc hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.Bu yukarıdaki durumlar ile alakalı kafanıza takılan sorular olursa sormaktan çekinmeyiniz.

0 yorum var "Gabile nedir ? Gabile nasıl kullanılır ?"