Omegle nedir ?

Omegle , bir yazışmalı chat sitesi olup kullanıcılara nick ( rumuz ) kullanmadan sohbet edebilmelerini ve rastgele olarak birbirlerini bulabilmelerini sağlar.Omegle ile dünyanın herhangi bir yerinden  farklı dil ve kültüre sahip insanlarla karşılaşabilirsiniz buda omegla'yi diğer sitelerden farklı kılan özelliklerden biridir.Tam ve doğru olarak farklı bölgelerden insanlarla eşleşirsiniz.İster yeni insanlarla tanışmak amacıyla ister yeni diller keşfetmek ve konuşabilmek için omegle sistemine dahil olabilirsiniz.2009'da kurulan omegle , ilk ortaya çıktığında yazılı chat yapmanıza imkan tanırken şimdi hem kameralı hemde text  sohbeti bir arada yapmanıza imkan tanıyor.Ayrıca omegle'yi diğer omegle benzeri sitelerden ayıran en önemli özellik sitedeki kullanıcıların chatroulette , chatrandom , imeetzu gibi sitelere göre daha seviyeli ve üstlerine başlarına dikkat eden , saygılı ve kaliteli kullanıcılara hitap etmesidir.

Eğer omegle nedir ? diye sitemizi bulup gelmişseniz bu makalenin sizler için iyi bir kaynak olabileceğini düşünerek ele aldık ve en çok sorulan soruları cevaplayarak aklınızdaki sorulara da cevap verebileceğimizi düşündük.

Omegle hakkındaki bazı sıkça sorulan sorular;


Omegle ne işe yarar ?
- Omegle bir sohbet sitesidir.Burada kullanıcılarla rastgele olarak omegla sistemi tarafından eşleştirilirsiniz.
+ Omegle ücretli midir ?
- Omegle her zaman ücretsiz olmuştur.Hiç bir zaman da ücretli olmadığını Leaf Brooks , yani omeglenin kurucusu dile getirmiştir.
+ Omegle üye olmam gerekiyor mu ?
- Omegle ,kayıt gerektirmeyen bir sistem.Bu yüzden üyelik kaydına ihtiyac duymadan sohbet edebilir sonrada ayrılabilirsiniz.
+ Omegle kapandı mı ? Kapandıysa neden  kapandı ?
- Omegle.com sitesi hiç bir zaman kapanmadı.Ancak ülkemizdeki mahkeme kararı ile engellenen siteler arasına omegle'de dahil oldu.Omegle, Türkiye tarafında girmeniz mümkün değildir ancak DNS değiştirerek omegle sitesine giriş yapabilirsiniz.
+ Omegle gibi bir sürü site var , bunlar gerçek omegle mi ?
- Omegle gibi siteler türkiye'e çok fazla.Ancak hiç bir zaman omegle gibi olamazlar.Ama omegleye yakın olan www.ome-chat.com/tr ve www.imeetzu.com sitesinde omegle keyfini neredeyse aynısı gibi yaşayabilirsiniz.
+ Omegle'de nelere dikkat etmeliyim ?
Omegle'de tanımadığınız insanlarla karşılacağınız için , onların söylediklerini fazla ciddiye almayın ve sizi rahatsız edenleri şikayet edin.Ayrıca omegle'de kesinlikle ev adresi , gerçek isminiz , telefon bilgisi gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.

Sizlerinde omegla hakkında bildiklerini bizimle paylaşmanızı isteriz.Yorum yazarak katkıda bulunun.

0 yorum var "Omegle nedir ?"